Jak działa system centralnego odkurzania?

Sprzątamy za pomocą wygodnego i lekkiego węża (7,7 lub 9 m), który podłączamy do gniazda ssącego umieszczonego w ścianie. Zassany kurz transportowany jest instalacją PVC do jednostki centralnej. Jednostka centralna (odkurzacz), zlokalizowana w garażu, pomieszczeniu gospodarczym lub piwnicy, filtruje powietrze i wydmuchuje na zewnątrz budynku. Drobne zanieczyszczenia osadzają się na filtrach jednostki centralnej, a większe zbierane są w jego pojemniku. Dzięki emu kurz bezpowrotnie znika ze sprzątanych pomieszczeń.

Jakie ma zalety?

Czysto…

Wąż do gniazdka – i sprzątamy. Zassany kurz ( w tym roztocza i inne drobnoustroje) opuszcza bezpowrotnie sprzątane pomieszczenie! Mamy teraz pewność, że domownicy już nigdy nie poczują tak przykrego zapachu, jaki wydobywa się zazwyczaj z tradycyjnego odkurzacza. Jest to szczególna ulga dla osób cierpiących na schorzenia dróg oddechowych, alergików, ale również dla osób nie będących alergikami. Kurz usuwany jest niemalżew100% - oddychamy czystym powietrzem.

Cicho…

Dość ograniczeń! Od dziś możesz w trakcie sprzątania oglądać telewizję, słuchać muzyki, rozmawiać przez telefon czy obserwować śpiące dziecko. Po włączeniu odkurzacza słyszymy jedynie dyskretny szum zasysanego powietrza. Nie poobijasz mebli, ścian, nie potkniesz się o plączący się przewód elektryczny, jak w przypadku sprzątania odkurzaczem tradycyjnym…

Wygodnie…

Odpowiednie rozmieszczenie gniazd ssących umożliwia bardzo szybkie i łatwe sprzątanie wszystkich pomieszczeń. Posługujemy się jedynie lekkim  elastycznym wężem ssącym – nie dźwigamy ciężkiego odkurzacza! Słyszałeś o szufelce automatycznej? Nie? Koniecznie zobacz, co to takiego. Nie musisz Nawe używać węża ssącego – wystarczy, że podmieciesz śmieci pod tę szufelkę umieszczoną np. w cokole szafki kuchennej, a one po prostu znikną. Niemożliwe? A jednak.

Co jeszcze?

Po zamontowaniu systemu możesz zapomnieć o odkurzaczu centralnym na przynajmniej pół roku. Dopiero wtedy wyrzucisz śmieci z pojemnego zbiornika, wyczyścisz filtr. Przez kilka następnych miesięcy znowu pozostaje tylko przyjemność sprzątania. Wysoka skuteczność sprzątania za pomocą odkurzacza pozwala na znaczne wydłużenie okresów pomiędzy kolejnymi remontami.

Zastanawiasz się?

Nie, to wcale nie jest drogie. Odkurzacz centralny to najtańsza instalacja w budynku! Zapoznaj się z cenami odkurzaczy.

SYSTEMY ODKURZANIA CENTRALNEGO

  • idealna czystość

  • łatwość i skuteczność odkurzania

  • cisza w trakcie sprzątania

  • zdrowsze, nie alergizujące środowisko

  • rzadsze remonty mieszkania

 

Czysto ...
Cicho...
Wygodnie ...